خانه > اسلاید شو > آینده سازان ایران لایق دریافت بهترین خدمات هستند

۲۸ دی ماه، حاصل تعامل مشترک انجمن دندانپزشکی ایران و شرکت ماسترفوده با هدف پیشگیری، درمان و بهداشت دهان و دندان دانش آموزان کشور با نام دندان یار و افتتاح کلینیک سیار در مدرسه حضرت زینت واقع در شهر قدس آغاز به کار کرد.
دکتر علی تاجرنیا، ریاست هیئت مدیره انجمن دندانپزشکی ایران در اقتتاح این کلینیک سیار با اشاره به ارتقای سطح سواد سلامت دهان در جامعه اظهار داشت: یکی از وظایف انجمن دندانپزشکی ارتقای سطح سواد سلامت دهان در جامعه است. مسایل بهداشت و پیشگیری، جدا از اینکه به لحاظ آسیب دهان و دندان می‌تواند نقش موثری در جلوگیری از بروز بیماری داشته باشد، به لحاظ مسایل اقتصادی نیز می‌تواند نقش موثری ایفا کند. هزینه تمام شده درمان‌های دندانپزشکی از یک سو و ارایه خدمات با بالاترین کیفیت از سویی دیگر چالشهایی را ایجاد کرده که اگر به مسئله‌ی بهداشت و پیشگیری و افزایش سواد سلامت در جامعه کمک شود، قطعا از بروز بسیاری از مشکلات جلوگیری خواهد شد و به نفع اقشار مختلف جامعه می‌باشد.
ایشان با بیان اهمیت نیاز به پیشگیری و درمان در حوزه دندانپزشکی و تاثیر بر سلامت جامعه، تصریح کرد: در حال حاضر بسیار مهم است که در زمینه ی پیشگیری و بهداشت، فرهنگ سازی گسترده ای صورت گیرد، خیرین متوجه باشند که در این روزها ایجاد چنین فضاهایی نیازمند سرمایه گذاری است. در انجمن دندانپزشکی ایران سعی کرده ایم تا علاوه بر فعالیت هایی که در حوزه نیکوکاری انجام میشود، کمیته ای را با تمرکز بر مبحث آموزش های عمومی در سلامت دهان و دندان، در انجمن راه اندازی کنیم.
دکتر تاجرنیا در پایان افزود: بحث سلامت دهان و دندان بسیار فراتر از بحث دندان به تنهایی است. نبود بهداشت دهان و دندان مشکلاتی را ایجاد میکند که حتی تاثیر بسیاری در مسایل روحی و روانی افراد دارد. برای مثال اگر فردی در جامعه ما بدلیل بروز مشکلی، دندانهای جلوی خود را از دست بدهد، شاید به این علت در خیلی از مجامع حضور نیابد و دچار مشکل در تکلم، بلع و گوارش شود. همه ی ما وظیفه داریم، چه کسانی که مسولیتی دارند و چه خود افراد جامعه، باید بکوشیم تا پیشگیری و بهداشت را بصورت جدی پیگیر شویم. تمام کوشش خود را باید بکار بگیریم تا نقشی حتی اندک در افزایش سواد سلامت و همچنین نقش کوچکی در ارایه خدمات مناسب درمانی داشته باشیم. همکارانی که در این طرح حضور دارند از افراد و دندانپزشکان با سابقه هستند. ایشان بالای ۲۰ سال کار دندانپزشکی را در کارنامه خود دارند و کاری که انجام میدهند به نحو احسنت و با کیفیت مطلوب میباشد. ما نگاهمان این است که نوجوانان و دانش آموزان ما که سرمایه های آینده این کشور هستند، بایستی خدمات را به بهترین شکل دریافت کنند چون شایستگی آنها این است. امیدوارم این اقدامی که صورت گرفته روزبه روز گسترش پبدا کند، تا انشالله در آینده جامعه ای آباد و آزاد و توام با رفاه برای مردم کشورمان ایجاد کنیم.

***گزارش کامل این مراسم را در خبرنامه شماره ۳۸ مطالعه کنید.