معرفی انجمن

انجمن سلامت دهان و دندانپزشکی اجتماعی ایران در سال ۸۸ آغاز بکار کرد.

چشم انداز: برخورداری آحاد جامعه از سلامت دهان

رسالت: انجمن سلامت دهان و دندانپزشکی اجتماعی تلاش می کند با انجام فعالیتهای سازمان یافته درون بخشی و بین بخشی در جهت تامین سلامت دهان آحاد جمعیت، حذف نابرابریها در سلامت، اشاعه اخلاق پزشکی، تسهیل پیشرفت علمی و تخصصی دندانپزشکی از طریق پشتیبانی، آموزش، تحقیق و بهبود استانداردها فعالیت نماید.

اعضای هیئت مدیره انجمن در حال حاضر به شرح زیر است:

دکتر مهدی نصیبی: رییس هیئت مدیره

دکتر هادی قاسمی: نایب رییس

دکتر حسین حصاری: دبیر

دکتر رضا یزدانی: خزانه دار

سایر اعضاء: دکتر محمد رضا خامی، دکتر کتایون سرگران، دکتر فریبرز بیات

دکتر هدیه توتونی: بازرس

اعضاء علی البدل: خانم دکتر سیمین زهرا محبی- خانم دکتر افسانه پاکدامن

 آدرس انجمن: تهران کوی نصر (گیشا) خیابان علیالی (پیروزی) غربی پلاک ۹۰ تلفن: ۸۸۲۴۲۳۵۷

ایمیل: iacoh111@yahoo.com

————————————

 پیام رییس هیات مدیره انجمن 

aaa

اساتید محترم، سروران ارجمند و همکاران گرامی

 مورچگان را چو بود اتفاق           شیر ژیان را بدرانند پوست

 با سلام و احترام -  شکر ایزد یکتا که حاصل زحمات چندین ساله همدلان به ثمر می‌نشیند و انجمن علمی تخصصی سلامت دهان و دندانپزشکی اجتماعی، هرچند آهسته ولی پیوسته، جایگاه اجتماعی خود را در نظام سلامت دهان کشور پیدا می‌نماید. یک گام دیگر در این راستا ایجاد میز خطابه برای مشارکت تمامی اعضا در فعالیت‌های این انجمن هست.

 افرادی که جهت رسیدن به اهدافی مشترک ضمن هماهنگی و تعامل با یکدیگر همکاری می‌کنند را گروه می‌گویند. گروه از افرادی تشکیل نمی‌شود که همه در همه امور یکروی و هم‌نظر باشند. برعکس قدرت فعلیت جمعی در این است که هریک از افراد گروه توان اجرای  نقش‌های متفاوتی را داشته باشند. بنابراین اولین شرط انجام کار گروهی بکار گیری توان همه افراد گروه است و البته این مهم میسّر نیست مگر اینکه  نقاط و اهداف مشترک مشخصی وجود داشته باشد.

  لازمه شروع و ادامه مسیر تا رسیدن به هدف مشترک، نرمش در رفتار و گفتار، بالا بردن آستانه تحمل جهت شنیدن نظرات مخالف، رعایت توافقات گروهی و احترام به عقاید و نظرات دیگران است که هیچ‌کدام از این‌ها منافاتی با استقلال رای و دفاع از مواضع شخصی ندارند. انتظار و توقع نا به‌جا و پرهیز از گفتمان مستقیم از موانعی هستند که کار گروهی را غیرعلمی و ادامه آن را دچار اختلال می‌نمایند.

 امید است که این سایت خبری – علمی بتواند عملا رویکرد فعالیت کار گروهی را الگوی عمل خویش قرار دهد تا در انجام وظایف اجتماعی خود به‌گونه‌ای ظاهر شود که  بتواند فرهنگ سلامت دهان را هم در جامعه دندانپزشکی و هم درکل کشور ارتقاء داده و نهادینه نماید.

دکتر مهدی نصیبی

رئیس هیات مدیره انجمن سلامت دهان و دندانپزشکی اجتماعی

———————————————————————–

خلاصه عمده فعالیت های هیات رئیسه انجمن سلامت دهان و دندانپزشکی اجتماعی در دوره جدید از اردیبهشت ماه  ۱۳۹۲ تا تیر ماه ۱۳۹۳

۱- تبیین دیدگاه های انجمن در خصوص پذیرش و ادامه تحصیل کاردان های بهداشت دهان و دندان در نامه ای به دبیر وقت شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی، جناب آقای دکتر فاضل (خرداد ماه ۱۳۹۲)

۲- تبیین مشکلات سیستم سلامت کشور و ارائه راه کار های مرتبط آن در نامه ای به وزیر بهداشت و آموزش پزشکی، جناب آقای دکتر هاشمی (مهر ماه ۱۳۹۲)

۳- تبیین دیدگاه های انجمن در خصوص احیای قانون تربیت بهداشتکاران دهان و دندان در نامه ای به رئیس کمیسون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، جناب آقای دکتر حسینعلی شهریاری (مرداد ماه ۱۳۹۲)

۴- تبیین مشکلات و ارائه راهکار های مرتبط در زمینه آموزش دندانپزشکی و تربیت نیروی انسانی دندانپزشک به دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی، جناب آقای دکتر سعید عسگری

۵- ملاقات با جناب آقای دکتر دانش جعفری مشاور وزیر بهداشت و بیان دیدگاههای انجمن در زمینه ساختار سیستم سلامت دهان کشور (خرداد ماه ۱۳۹۳)

۶- برگزاری سمپوزیوم سالانه همزمان با برگزاری کنگره پنجاه و چهارم انجمن دندانپزشکی ایران با موضوع: چالشهای مرتبط با نیروی انسانی مرتبط با سلامت دهان با تمرکز بر نیروی حد واسط (اردیبهشت ماه ۱۳۹۳)